fbpx
17 C
Skopje

ВИДЕО: Уникатно ракување на наставник со секој од неговите ученици!

АКТУЕЛНО

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Бери Вајт е наставникот на учениците од петто оделение по Англиски јазик во Ешли Паркот „PREK – 8 училиштето во Шарлот, Северна Каролина кој има елаборирано личен поздрав однсно ракување со секој од неговите ученици.

„Тие знаат дека пред влезот на предната врата е задолжителен нашиот утрински поздрав кои ги прави нашите утра, „добри утра“а секој ученик има сопствен, уникатен начин на ракување со мене“, изјави Бери за неговите ентузијастични и енергични ракувања со неговите ученици.

Тој вели дека е секогаш расположен а кога почнат да ги прават потезите при ракувањето тоа им носи возбуда и ги „пумпа“ за енергетски и квалитетно поминат час.

Секое ракување е различно, со користење на сопствени потези инспирирани од личноста на ученикот.

Колегите на Бери се задоволни од начинот на кој тој дејствува, како и за ентузијазмот на учениците благодарение на неговото специфично ракување.

Еве како изгледа тоа:

https://www.youtube.com/watch?v=BUQIARSN3ag

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...
- Advertisement -