4 C
Skopje

ВИДЕО Варошлија жестоко му одговори на Стефан: Не ги етикетирате луѓето по боите што ги носат – Неписмен си и Ќорав

АКТУЕЛНО

Во последното издание на емисијата „Мода“, модниот критичар имаше навистина интересна содржина за обработка.

Имено, на социјалните мрежи кружеше видео кое набрзо стана вирално меѓу младите, патем истото стигна и до рацетете на модниот критичар, кој истиот тој беше тема во видеото.

Сергеј Варошлија ова вирално видео го коментираше во својата емисија, со што се обрати до момчето со следниве зборови:

„Значи јас не сум така воспитан, а очигледно имаме малку недостаток на воспитување и немојте да алудирате и да ги етикетирате луѓето по боите што ги носат. Дали се тоа ранци или се кошули, или се чевли. Не постои боја која одредува нечија сексуална особина, освен ако тоа не е карактерна преференца како што самиот си ја давате. Живееме во 21 век, каде што буквално не смееме да си го дозволиме ова.“ – беше искрен Варошлија.

Погледнете како изгледаше сето тоа:

Извор: 1тв

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -