17.6 C
Skopje

ВИДЕО: Во Кочанско Грдовци се одржа првата „Мудијада“ во Македонија

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Изминатиот викенд во селото Грдовци, во близина на Кочани се одржа невообичаен настан.

Имено во „Кмет Бар“ за првпат во нашата држава беше одржана „Мудијада“ каде што за гостите беа приготвувани тестиси од животни.

Од организаторите, како што истакнуваат, како за првпат посетата била одлична, а ветија дека ќе се потрудат овој настан да стане традиционален.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -