fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Заев утрово пречекан без аплауз на ФИНКИ

АКТУЕЛНО

Премиерот Зоран Заев утрово бил пречекан без аплауз од присутните студенти на првиот академски час на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) во Скопје.

При неговото доаѓање репортерот на ТВ 21 јавува дека не бил пречекан со аплауз.

Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација присуствуваат на првиот академски час на ФИНКИ, каде ќе се доделат индекси на стипендирани студенти од УКИМ.

Настанот се одржуваше во хотелот Александар Палас во Скопје.

Вчера, откако на референдумот не беше исполнет цензусот, премиерот најави дека преспанскиот договор се префрла во институциите на системот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -