15 C
Skopje

(ВИДЕО) Заменик министерот во вонредна контрола во Берово: Командирот го праша зошто снима

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, изврши вонредна посета и контрола во Подрачната единица на МЗШВ во Берово.

Трипуновски беше назначен за заменик министер во техничката влада каде технички премиер е Оливер Спасовски и истата ќе треба да ги спроведе изборите на 12-ти април без проблеми.

При посетата на Трипуновски во Берово, тој се сретба со дел од вработените и командирот, кој му упати контра прашање на министерот, зошто се снима.

Погледнете го видеото:

Вонредната посета и контрола на ПЕ Берово

Вонредната посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово.

Posted by Цветан Трипуновски on Friday, January 17, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ковачев: Македонија се држи до системот на диктатура на Тито

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид...

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...
- Advertisement -