fbpx
4 C
Skopje

Видео: Заразениот доктор од Дебар бил на партиски собир – бев присутен, но не се поздравив со никого

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Бев присутен на Централното собрание на Алијансата за Албанците, но носев заштитна маска и ракавици, изјави за Плусинфо, доктор Арбен Аголи од Дебар, кој во вторникот ја информираше јавноста дека е позитивен на коронавирусот. (Целата вест на Плусинфо на линк подолу)

На состанокот не се поздравив со никого. Седев во последниот ред, далеку од другите – рече Аголи.

Алијансата за Албанците одржа Централно собрание минатата среда (11 март), а високи членови од партиското раководство потврдиле дека деновиве биле тестирани повеќе луѓе кои на состанокот седеле во близина на заразениот лекар, но за среќа, додаваат тие, резултатите се негативни.

Текстот на Плусинфо прочитајте го ОВДЕ

Во телефонски разговор за Сител телевизија докоторот Аголи рече дека се чувствува добро дома, но и дека смета дека можеле понавремено да се преземат одредени мерки во Дебар. Тој како што истакна се сомнева дека станал позитивен на вирусот по контактот на неговиот колега со дете чии родители биле со него, а кои биле во контакт со роднини на веќе заразени сопружници од Дебар.

И новинарот Фуркан Салиу објави видео на Твитер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -