fbpx
2.8 C
Skopje

ВИДЕО: Зидан е се уште класа: Каква „ракета“ му сервираше на Модриќ на тренингот

АКТУЕЛНО

Навивачите на Реал Мадрид се уште се сеќаваат на голот кој нивниот сегашен тренер го постигна на „Хампден Парк„ во 2002 година, со чиј што гол Реал го победи Баер Леверкузен во ЛШ финалето.

Тој беше прогласен за еден од најубавите голови во Лига на шампиони, а дефинитивно Зидан се уште го практикува тоа на тренинзите.

Тренерот на „кралевите“ имаше посебна задача за Лука Модриќ, кој успешно и ефективно постигна гол од перфектното додавање на неговиот тренер.

 

https://twitter.com/footbalIfights/status/999638593151946753?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsportclub.mk%2Fzidan-raketa-modric%2F
извор: спортклуб.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -