fbpx
5 C
Skopje

ВИДЕО:11 годишна сурферка стана вистинска сензација

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Сабра Норис, 11. годишниот австралиски суфер кој беше емитуван на интернет во „Today show“ имаше свое гостување со ток шоу – кралицата Елен Деџенерис.

Нејзиното појавување кај Елен доаѓа откако претходно таа во „Nine breakfast TV SHOW“, изјави дека паричната награда од натпреварувањето во сурфање, сака ја да потроши на крофни.

Во натпреварувањето во кое учевствуваше Норис, имало 100 натпреварувачи од сите возрасти.

Таа заработи 500 долари кои сакаше да ги потроши на крофни, но бидејќи нејзинaта омиленa продавница за крофни „Donut Time“ реши да ги награди натпреварувачите бесплатно, нејзините 500 долари останаа непотрошени.

Таа одлучи нејзината награда да ја сподели со нејзините браќа и сестри.

„Му дадов 100 долари на моето братче, 100 долари на едната и 100 долари на другата сестричка. За мене останаа 200 долари кои сепак на крајот се одлучив да ги потрошам на крофни и бонбони со шеќер“, вели Норис, во шоуто на Елен.

Нејзиниот татко е пливач и има олимписки бронзен медал во пливање.

Погледнете ги најинтересните моменти со 11. годишната сурферка Норис и уживајте…

https://www.youtube.com/watch?v=kyXXh3ygLvE

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -