16 C
Skopje

Видеото руши рекорди: Прваче стана апсолутен хит откако посрамоти новинарка: Не сакам да се заразам, стави ја маската на нос…

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Во сараевскиот кантон во БиХ наставата во новата училишна година веќе започна, а новинарка на „Н1“ телевизијата разговараше со едно прваче кое добро ѝ објасни како треба да се однесуваат сите во време на пандемија.

Момчето, носејќи маска на лицето ја предупреди новинарката дека не ја носи правилно својата маска. Имено, таа очигледно, како и многу други ја носи маската неправилно, односно под носот и само преку устата.

„Корона има, треба маска, не сакам да се заразам. И плус, стави ја маската на нос“, ѝ рече момчето, по што новинарката се извини и го праша дали му е јасно што значи тоа дека сите на училиште мора да бидат на дистанца.

„Да, да, можам малку и да се тргнам поради короната“, рече момчето и се оддалечи од новинарката и нејзината екипа.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -