fbpx
2 C
Skopje

Вилијан: Само на еден начин можеме да ја елиминираме Барселона

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Денеска се играат последните две осминафинални средби во Лигата на шампионите, а со оглед на тоа што Баер Минхен го декласираше Бешикташ со 5-0 на првата средба целото внимание ќе биде насочено кон „Камп Ноу“ каде силите ќе ги одмерат Барселона и Челси.

Домаќините ќе тргнат со мала позитива со оглед на тоа што на првата средба во Англија се изборија за реми од 1-1, но овој резултат не е никаква гаранција за пласман во Топ 8 фазата. „Сините“ не се откажуваат од минување во следната рунда, но Бразилецот Вилијан смета дека постои само еден начин за да дојдат до посакувната цел-да одиграат перфектен меч во домот на каталонците.

-Првиот меч е во минатото, денешниот натпревар ќе биде тежок. Очекуваме Барса да го има поседот на топка. Мора да одиграме совршен натпревар за да се пласираме во четвртфиналето. Дојдовме тука да ја направиме истата работа што ја направивме на „Стемфорд Бриџ“. Знаеме дека Барса секогаш има поголем посед, сакаат да ја имаат топката, да играат… Како што реков, со топката мораме да бидеме поклинички. Без топката мораме да останеме компактни, бидејќи знаеме дека теренот е голем и мораме да останеме заедно, да не примиме гол и да одиме на контра-напад, -истакна Вилијан.

 

Извор: Дерби

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -