fbpx
7 C
Skopje

Вистината за тоа како мажите одлучуваат која жена да биде нивна сопруга

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Можеби сте неверојатно секси и добри во кревет. Можеби двајцата имате секс наутро и навечер. А можеби изгледате и наивно. Како и да е, сето ова не е доволно да ве омажи. Всушност, тоа е само мал дел, од она што сака да го прави со вас.

Причината поради која некој маж ќе се одлучи својата девојка да ја побара за сопруга е надвор од креветот. Сега се прашувате, како да го натерате да се омажи за вас?

Едноставно. Тој сака да се венча со жена која ќе го направи да биде подобар маж.

Се започнува од ситниците. Дали некогаш го имате исчистено автомобилот на вашиот дечко. Доколку тоа го сторите, од него ќе бидете гледани со „поинакви очи“, како некој што ги знае неговите потреби и желби.

Жената треба да се грижи за тоа како мажот се чувствува, а не само како изгледа. Како жена, многупати можете да кажете: „Тоа е одлична идеја, како да помогнам“, иако нема простор да помогнете, и повеќе од доволно ќе биде тоа што ја нудите вашата помош.

Покрај тоа, мажите сакаат да бидат сакани од својата жена. Но, и повеќе од тоа, најважно од се е девојката да ја освои довербата кај својот дечко, тогаш се би било полесно.

И за крај, за некој маж да стане подобар, има потреба од простор и можност да го прави тоа што сака. На кратко, мажот ќе ја земе за сопруга онаа девојка за која верува дека ќе го направи неговиот живот подобар, па дури и подобар отколку што може да замисли.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -