fbpx
6 C
Skopje

Вистински божици на Зодијакот: Жените родени во овие знаци се многу тешки да се освојат, но вредат за трудот!

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Изгледаат недопирливо, мажите воздивнуваат по нив, а еве какви се навистина

Дали знаете во кои хороскопски знаци се родени жените кои се тешки за освојување, но кога конечно ќе се препуштат, нема да се покаете што сте се помачиле?

Жени родени во знакот Бик

Дамата Бик е најстабилна од сите. Таа точно знае што сака и како да го добие тоа. Но таа нема да мрдне со прст и нема воопшто да се нервира ако партнерот не сака да се потруди околу неа. Таа едноставно ќе си отиде, како вистинска дама. Најважно и’ е уживањето, сака партнерот да и’ угодува, да излегува често, да оди во ресторани… Ако сакате да ја освоите, знаете што треба да направите – не дозволувајте да и’ стане здодевно. Таа бара мир, а не стрес, па ако мислите дека не можете да и’ овозможите мир и стабилност, подобро да не ни започнувате врска.

Жени родени во знакот Девица

Дамата Девица има променлив карактер. Не дозволува некој да ја лаже и лесно може да препознае што е вистина, а што не е. Темелна е и има многу барања, а тоа го очекува и од мажите кои и’ се додворуваат. Ако не може да разговара за сè со партнерот, ако не и’ се додворува сестрана, интересна личност, нема да покаже интерес и нема да возврати на флертот. Се вљубува во партнери кои се посилни од неа, кои можат да и’ бидат поддршка и потпора.

Жени родени во знакот Јарец

Дамата Јарец е стабилна и мирна, но и тврдоглава. Таа најлесно ги добива работите што ги сака, само затоа што е трпелива. Партнерот мора многу да се потруди за да ја освои, а потоа и за да ја задржи. Таа никому нема да му прогледа низ прсти. Таа е дама која е традиционално воспитана и такви вредности негува. Нејзе и’ е важно полека да ја гради врската и да станува сè подобра. Многу е верна, а тоа го очекува и од партнерот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -