fbpx
11.8 C
Skopje

ВИСТИНСКИ ХОРОР: Девојка киднапирана во Ново Лисиче среде бел ден

АКТУЕЛНО

Дваесет и три годишна девојка од Скопје среде бел ден насилно била внесена во автомобил откако излегла од зградата каде работи.

Од МВР информираат дека околу 15:40 часот на бул. „Видое Смилевски Бато“ во населба Ново Лисиче во Скопје, непознато лице се приближило до Ќ.М.(23) од Скопје, која излегла од зградата каде работи и насилно ја внело во патничко возило, по што се упатиле по стариот пат Катланово-Велес.

Во близина на езерото „Младост“ во Велес, Ќ.М. успеала да избега од возилото фаќајќи го воланот и пеш се упатила кон Велес.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за расчистување на настанот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -