fbpx
26.8 C
Skopje

Вистинско чудо среде океан: Ајкула кружела околу мало дете, тој се молел на Бог и преживеал

АКТУЕЛНО

Вистинска драма еднаква на сценарио од некој холивудски филм му се случила на 19-годишниот Алди Новел Адиланг од Индонезија, кој преживеал сам без храна и вода 49 денови на отворено море.

Момчето кое работело на сплав без мотор, каде ловел риба со помош на светилка, на оддалеченост од 125 километри од брегот на Индонезија, во еден момент бил зафатен од невреме, поради што се оддалечил илјадници километри од својата позиција.

Младиот Алди мислел дека никогаш повеќе нема да го види своето семејство. Како што изјавува за локалните медиуми, често се молел на Бога и верува дека тоа му помогнало да се извлече неволјите и ајкулите кои често биле околу него.

Алди бил спасен од брод кој пловел под панамското знаме.

https://youtu.be/HnUVm127ALM

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -