fbpx
3 C
Skopje

Виц: Доказ за комшиите

АКТУЕЛНО

Сопругата го прашува сопругот:

Срцка, зошто секогаш кога си пејам низ дома ти излегуваш на тераса?

Сакам комшиите да ме видат, да се уверат дека не те тепам.

Виц: Како да ја доживеете староста? Трпана го прашува Трпе.

Срцка, си ја видел ли некаде книгата „Како да доживеете сто години“? Ја барам насекаде, не можам да ја најдам.

Ја изгорев! Аман бе! Зошто?

Мајка ти ја најде и сакаше да ја чита.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -