fbpx
2 C
Skopje

Виц: Фата, Мујо и црнецот – не уживам додека сме во кревет

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Отишол Мујо кај сексолог и му се жали дека Фата воопшто не ужива додека водат љубов.

– Докторе, помагај! Фата ми вели дека не знам да ја задоволам и дека ќе ме остави!

Сексологот веднаш му нашол решение:

– Е драг Мујо, па тоа не се прави така…. Жените сакаат атмосфера, романтика. Пробај да најдеш некој црнец кој ќе мафта со лист од палма и ќе ве лади додека имате секс.

Мујо го послушал и најмил црнец.

Следната вечер, си легнуваат и Мујо почнува да води љубов со Фата, црнецот мафта ли мафта со листот над нив, а Фата мртва ладна.

Се изнервирал Мујо и му вика на црнецот:

– Ајде ти замени ме, а јас ќе мафтам и ќе ве ладам.

Ја грабнал црнецот Фата, а оваа полудела од возбуда. Воздивнува, писка и се превиткува.

На тоа Мујо му вели на црнецот:

-ВИДЕ ЛИ СЕГА КАКО СЕ МАФТА ПИ*КА ТИ МАТЕРИНА?!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...
- Advertisement -