fbpx
6 C
Skopje

Виц: Мајката на Црвенкапа

АКТУЕЛНО

Мамо, мамо! – вика Црвенкапа со трчање.

– Тргнав накај баба преку шумата, а таму едни дрвари, кога ја видоа мојата црвена капа, уште од далеку почнаа да ми дофрлуваат дека сакале да ме онадат и да ме натискаат и јас веднаш избегав!

Мајката ја зема капата од Црвенкапа и вели:

– Дрвари а! Седи дома ќерко! Мама ќе оди до кај баба!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -