fbpx
6 C
Skopje

Виц на денот: Дедото и партиските активисти

АКТУЕЛНО

Предизборна кампања во Македонија. Активистите од една од двете партии убедуваат еден дедо да гласа за нив:

Дедо, кажи што сакаш да ти дадеме, само да гласаш за нас?

Сакам да ми дадете та*аци. Аман бе, дедо! Зошто ти се тие?

За да си ги комплетирам со стојкото што ми го дадовте на претходните избори.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -