20 C
Skopje

Визуализација – Македонски концепт: Избравме да одиме по наш сопствен пат кој ќе донесе комплетна рестарвација на системот и државата

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Оваа идеја ја имаме подолго време, ја дискутиравме уште на почетокот од оваа година. Секој почеток е тежок, но кога доаѓаме до оној момент кога треба да избереме меѓу онаа рестарвација на минатото кое ни ја нуди обнова за Македонија и помеѓу она што е денес кое ни го нуди прав пат, ние избравме да одиме по наш сопствен пат. Ние избравме длабоки реформи во општеството, комплетна рестарвација на системот и државата. Сите граѓани, политички организации, невладини организации па и политички партии можат да бидат дел од Македонски Концепт.

Македонски концепт како платформа е одлична можност за обединување. Ние веќе работиме на терен, вечерва имаме луѓе од Тетово, Гостивар, Охрид, Ресен, Битола, Делчево, Крушево, Прилеп, Валандово, Струмица, Гевгелија, Скопје, Штип, не има од цела Македонија. Денешниот настан е да ви ја презентираме визуелната претстава, логото преку кое ќе не препознавате во иднина, рече Петар Богојески во своето обраќање на денешниот настан насловен како „Визуализација – Македонски концепт“.

Видео од настанот во продолжение:

Визуализација – Македонски концепт

Posted by Политика on Thursday, December 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

УХМР предупредува: Останете дома, доаѓа невреме (Фото)

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

Што ДУИ ќе добие од владиниот колач доколку направи коалиција со СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ?

Од PSE JO или зошто да не премиер Албанец до „Можеме уште повеќе, уште подобро“ има огромна разлика. Едните се препознатливи само по ветувањето...
- Advertisement -