19 C
Skopje

Владимир Милчин: Али Ахмети не го интересираат Албанците, туку сопствениот џеб

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Али Ахмети не ги интересираат Албанците, туку сопствените џебови. Замислете ДУИ да не изненади и предложи исклучително сериозен и чесен Албанец за премиер. Јас не мислам дека тоа ќе се случи, но ајде да замислиме таква ситуација. Дали тогаш ќе размислуваме исто или ќе кажеме чекајте овде имаме човек. Луѓето не смееме да ги цениме според етничка припадност, туку според способноста, моралот и етичноста. Кај нас пристојноста умре, вели Владимир Милчин во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.

Зборувајќи за предлогот Насер Зибери премиер, Милчин вели дека тој е потрошен кадар.

– За мене првото прашање е што ќе прави коалицијата СДСМ-ДУИ и не знам кој уште. Јас нема да се занимавам со личности, мене ме интересира програма а јас овде не ја гледам. Каква програма ќе понуди оваа Влада. Се колнеа јас не одам со нив, не одам со нив, а на крај пак ќе одат заедно. Еден ќе добие еден ресор, друг ресор. Треба програма во која ќе се знае, ова и ова ќе го направиме до тогаш и тогаш, со рок. За тоа вреди да разговараме.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето“

Охрид од вечерва до 30 август ги живее своите 28 дена возбуда што ги носи Фестивалот „Охридско лето“. Со познати арии во изведба на...

СЗО ја повика Русија да ги следи меѓународните насоки во производството на вакцина против ковид-19

Светската здравствена организација ја повика денеска Русија да ги следи меѓународните насоки во производството на вакцина против ковид-19, откако оваа земја рече дека ќе...
- Advertisement -