fbpx
3 C
Skopje

Владо Мисајловски: Играат игри на мобилен телефон и спијат на седници, имаме градоначалници кои за една година ништо не работат, затоа мораме да го кренеме нашиот глас

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Продолжуваме со протестите. Сакам да ги повикам сите граѓани што го гледаат ова црнило, што ги гледаат овие темни облаци, постојано во Република Македонија, гледаат колапс во економските политики, истакна во вестите на Канал 5, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Мисајловски посочи дека освен граѓаните и бизнис заедницата не е задоволна.

Имаме градоначалници кои за една година ништо не работат, имаме нефункционални министерства. Можеме да видиме играат игри, спијат на седници, имаме загадување во Скопје, загадување во Македонија и сите оние реални теми кои се постојано околу нас, но никого од Владата не го допираат. Тие не сакаат да работат и да посветат внимание. Дојдовме тука да го кренеме својот глас, рече Мисајловски.

Тој најави дека освен во Скопје, протести ќе има и во другите градови низ Македонија.

Колапсот е насекаде и ние мора да го кренеме нашиот глас. Протестираме за многу работи, а секако едно од најважните прашања се уставните измени и за сето она што се случуваше во изминатиов период. Од една страна имаме класичен политички прогон, каде има прогон врз пратеници, поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ и сегашни, но и на многу граѓани. Исто така, го креваме гласот и против тој прогон, рече Мисајловски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -