fbpx
1 C
Skopje

Владо Мисајловски сигурен во победа на ВМРО-ДПМНЕ на идните избори

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Пак со истата матрица пробуваат незаконски да го вратат Собранието за да си ги изгласаат незаконските уредби на власта и во матно да закажат избори што побрзо за да ќарат некој политички поен од пандемијата, реагира потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Ама некако не им одат математиките па еден ден ќе го враќаат собранието, друг ден нивната коалиција не сакала, а трет ден им било поважно здравјето на граѓаните и не било време за избори.

Но реалноста е дека не знаат каде тераат.

Типичен Заевизам !!!

Епа ќе ви порачаме, кога и да закажете избори дали е јуни, јули, септември или октомври, ЌЕ ВЕ ПОБЕДИМЕ па какви сакате математики правете.

Сакате со кампања или без кампања, сакате со цел ваш медиумски простор, сакате со вашите донации и поткуп, сакате со вашите тендери и црни пари, сакате со вашиот терор и прогон, заедно со граѓаните ЌЕ ВЕ ПОБЕДИМЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ.

Народот ве прочита.

Скоро три години имате апсолутна власт.

Пет години земјата е во криза заради СДСМ.

Прашањето на овие избори е јасно:

-Дали народот подобро живее од пред три години !?

Јасен е одговорот што ќе го даде мнозинството од македонските граѓани, вели во својата реакција Мисајловски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -