fbpx
16 C
Skopje

Влегол во гаража и веднаш повикал помош – го забележувате ли ужасот кој се крие зад кутиите

АКТУЕЛНО

Човек влегол во сопствената гаража и веднаш забележал скриена опасност поради која многумина можат да го изгубат својот живот.

Неименуваниот човек од Квинсленд, Австралија влегол во својата гаража вообичаено како секој ден. Се било уредно спакувано како и секогаш, но за среќа не се приближил премногу до кутиите, бидејќи меѓу две се гледала голема опсност.

Тој веднаш повикал итни служби кои дошле и ја отстраниле ѕверката, а потоа фотографијата ја објавиле на Фејсбук.

Станува збор за огромен питон, долг 80 метри, кој итната служба брзо го фатила, на големо задоволство на сопственикот.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -