17 C
Skopje

Влегол во гаража и веднаш повикал помош – го забележувате ли ужасот кој се крие зад кутиите

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Човек влегол во сопствената гаража и веднаш забележал скриена опасност поради која многумина можат да го изгубат својот живот.

Неименуваниот човек од Квинсленд, Австралија влегол во својата гаража вообичаено како секој ден. Се било уредно спакувано како и секогаш, но за среќа не се приближил премногу до кутиите, бидејќи меѓу две се гледала голема опсност.

Тој веднаш повикал итни служби кои дошле и ја отстраниле ѕверката, а потоа фотографијата ја објавиле на Фејсбук.

Станува збор за огромен питон, долг 80 метри, кој итната служба брзо го фатила, на големо задоволство на сопственикот.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -