fbpx
5 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Заев не е по враќањето, туку по земањето

АКТУЕЛНО

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Откако денес СДСМ излезе со соопштение во кое се вели дека партијата ветува враќање на 15% од платниот ДДВ од потрошувачките сметки на граѓаните, од ВМРО-ДПМНЕ остро реагираа.

Според нив ова е крајно лицемерно, освен ако СДСМ не планира да ја сведе минималната плата на 4000 денари.

„Вкупната потрошувачка на просечно семејство во најголем дел отпаѓа на производи и услуги кои се оданочуваат со 5% ДДВ, вклучително и комуналните услуги и на крајот на годината според оваа логика на СДСМ излегува сума околу 4.000 денари, што е далеку од 500 евра или просечна плата“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Тие додаваат дека СДСМ и Заев ова во пракса можеле да го покажат во Струмица.

„Дополнително што СДСМ и Заев оваа пракса за повраток од данок на граѓаните можеле да ја спроведат на некој начин и во општина Струмица, а тоа ниту на крај памет не им паднало во изминативе години. И граѓаните и јавноста знаат дека аболицираниот криминалец Заев не е по враќањето туку по земањето“, додаваат од партијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Според нив ветувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека ќе има по 500 евра годишно за секое семејство, е единствено можно доколку секое семејство троши по 2000 евра месечно.

„Елитистите од СДСМ очигледно своите математики ги правеле земајќи ги предвид луксузирањата на Вице и Зоран или потрошувачката во семејството на Радмила“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница. Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг...

Едноставни, но моќни идеи за подарок за 8-ми Март

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...
- Advertisement -