fbpx
-2.9 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Аце Коцевски е должен да ѝ објасни на јавноста како за толку кратко време стекнал толкав имот

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Веќе четири дена во јавноста се објавуваат документи и информации со сериозни обвинувања за Аце Коцевски, кандидатот за градоначалник на СДС за Општина Велес. Наместо одговор од негова страна има само молк. Милионерот Аце Коцевски се крие од јавноста и не дава никакви одговори, изјави Александар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Господине Аце Коцевски, вие сте должен да одговорите на граѓаните, а особено на велешани за наводите што изминативе неколку денови излегоа во јавноста. Објавени се сериозни документи со конкретни податоци каде што стои вашето име. Должен сте да и објасните на јавноста како успеавте да се стекнете со толку голем имот за толку кратко време. Вие господине Коцевски сте должен да дадете одговор како, само после неполни две години од завршување на градоначалничката функција, успеавте да купите градежно земјиште вредно 100.000 евра, рече Тргачевски.

Исто така, на јавноста и должите објаснување како градите објект вреден 800.000 евра и како сте изградиле две дивоградби на вашето градежно земјиште од безмалку 5.000 метри квадратни.

-Јавноста чека одговор од вас, господине вечен кандидат за градоначалник на Општина Велес, како вршите дејност во објект кој не е ставен во употреба и не е запишан на имотен лист. Излезете господине Коцевски и дадете објаснување како во само 4 години остваривте приходи на вашата градежна фирма од скоро ‎2.000.000 евра, а на своите вработени им давате плата од 9.500 денари. Аце Коцевски целиот свој живот извршува различни јавни функции од кои еден мандат како пратеник и 9 години како градоначалник на Велес, рече Тргачевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ: Причината следна

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...

Жител на Берово лажел дека е kиднапиран, при што побарал 10.000 евра од својот татkо за да биде ”ослободен”

Прочитај повеќе во продолжение На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење...
- Advertisement -