fbpx
9 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Дрвото од градоначалник Жерновски престојува во луксузниот хотел Рила во Боровец

АКТУЕЛНО

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Прес денес одржа и Васко Робовалиев од ВМРО-ДПМНЕ.

Еве што кажа Робовалиев:

„Помина веќе цела недела откако има снежни наноси, а од фејсбук градоначалникот Жерновски ни трага ни глас на терен со граѓаните.

Најверојатно Жерновски, толку многу се уморил од градењето на Боемските улици, забавите со тамбурашите и Ди-џеите, па решил малку повеќе да одмори.

Мрзливиот Андреј Жерновски е ендемски вид од градоначалник. Тој со своето работење, односно не работење успеа од Општина Центар да направи периферна планинска општина која не може да се справи со снегот. Тој е единствениот градоначалник од ваков вид.

Додека граѓаните мака мачат со снегот, не можат со автомобили да се искачат по угорниците и да стигнат до своите домови, не можат да отидат до своите работни места, секојдневно заработуваат скршеници на екстремитетите, мрзливиот Жерновски ужива во зимската идила во луксузниот Боровец и демонстрира грижа за центарци на ФЕЈСБУК.

Додека граѓаните од Центар го исмеваат скијајќи се, бордајќи и санкајќи низ улиците на Центар, дрвото од градоначалник престојува во луксузниот хотел Рила во Боровец.

Мораме да истакнеме дека 7 дневен аранжман во хотел Рила за четворица чини околу 1400-тини евра, а дополнително 4 ски карти за 7 дена чинат 890 евра или вкупно зимувањето на мрзливиот Жерновски и неговото семејство чини околу 2.500 евра. Замислете, Жерновски за само 7 дена троши 7 ипол просечни македонски плати.

Жерновски да се врати во Скопје, да заборави на одморите и зимувањата и да им ги исчисти улиците на центарци. Срамот кој го трпат центарци заради нивниот градоначалник е голем колку мрзата на Жерновски.

Центарци не заслужуваат ваков третман“, изјави Васко Робовалиев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...
- Advertisement -