fbpx
1 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Кои се двајцата функционери осомничени за корупција и зошто не се презема ништо против нив?

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Михајло Маневски.

„Во време на владеење на СДСМ, Македонија тонеше на дното на листата на Транспаренси интернешенал држејќи го срамното 106-то место. Корумпираната влада на СДСМ, повторно ја враќа Македонија во друштво на државите каде не владее правото.

СДСМ должи одговори на јавноста кои се двата функционери што биле осомничени за корупција и зошто против нив не се презема ништо, односно се кријат и се штитат послушниците на Заев?

Граѓаните очекуваат одговор зошто толку долго време се одложува случајот поткуп против Зоран Заев?

Граѓаните очекуваат одговор зошто нема никаква реакција од органите на прогонот за скандалот со Цареви кули?

Граѓаните очекуваат одговор колку милиони евра ќе инкасира вицепремиерот Кочо Анѓушев од грчкото електростопанство? Дали парите што ќе ги исплатат грците се само за фирмата на Анѓушев или преку нив ќе се исплатат и некакви бонуси за други прашања кои им се во интерес ?

Владеењето на СДСМ е врзано со корупција, а Македонија назадува токму заради селективната правда и злоупотребите на институциите кои се политички блокирани“ се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Стојанче му свари кафе на Апасиев: Ќе слушаме убава, стара македонска музика со интересен текст

Во тек е процесот на подготовка на турско кафе за народниот пратеник, професорот Апасиев. Без шеќер со тоа што сигурно ќе преврие додека пишувам. Со кафето...

Еве какво време не очекува: Доаѓа снегот

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно, претежно од попладне со повремен локален дожд. На планините во северозападните делови врнежите ќе бидат...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...
- Advertisement -