fbpx
0 C
Skopje

ВМРО ДПМНЕ: Мнозинството граѓани на 11 декември кажаа дека нема да дозволат да бидат излажани од СДСМ

АКТУЕЛНО

Земјотрес од 5,1 степен вечерва пак ја стресе Лариса

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степен со епицентар од 30 километри западно од Лариса вечерва во 19.24 часот беше регистриран во Грција. Најмалку 20...

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните...

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на соопштението на СДСМ.

Мнозинството граѓаните јасно кажаа на 11-ти декември дека нема да дозволат да бидат излажани од СДСМ. Граѓаните не дозволија да им се случи нов 15-ти септември 2002 година, кога СДСМ, но и Заев и Шекеринска ветуваа вработување на еден член од секое семејство.

Памфлетот кој СДСМ го нарекува програма, беше збир од нереални проекти, без рокови, финансиски импликации и тоа граѓаните го видоа и затоа им испорачаа десетти изборен пораз по ред.

Граѓаните многу добро знаат дека СДСМ кога се во опозиција им тече мед и млеко од уста, а кога доаѓаат на власт се се претвора во пелин. Граѓаните ги паметат годините 2002 до 2006 кога СДСМ можеше нешто да направи за нив. Тогаш платите и пензиите се кратеа, тогаш работниците се отпуштаа од работа и невработеноста порасна до рекордни 39%, тогаш се противеа на концептот за минимална плата, тогаш за земјоделците не се одвојуваше ниту евро, тогаш даноците растеа, тогаш народните пари наместо за здравство завршуваа за бисери или за тендери за партиски фирми и уште десетици и десетици други катастрофални политики.

Впрочем дека СДСМ не се променил доволно е да се погледне работата на општина Струмица. Токму во својата општина аболицираниот криминалец Зоран Заев, кој се крие зад улогата политичар создаде мрежа од семејни фирми на кои им дели тендери, направи фиктивна гасификација за да испумпува пари во партиски фирми, направи криминал тежок 8 милиони евра за кој беше аболициран, најавуваше 300 фабрики и 3000 вработувања во Сачево, а таму уште зјае празна ливада, најавуваше партиски вработувања од чистачка до министер, најавуваше дека ќе јаде живи луѓе и слично.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

На работа ќе се оди само со негативен тест на Ковид-19: Ова е најновата најстрога мерка која што е воведена во Словачка

Според ТАСР, на денешната седница, словачката влада, во согласност со епидемиолошката состојба, во 30-те области што ќе бидат обележани како црни, од следниот понеделник...

Земјотрес од 5,1 степен вечерва пак ја стресе Лариса

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степен со епицентар од 30 километри западно од Лариса вечерва во 19.24 часот беше регистриран во Грција. Најмалку 20...

ФОТО: Лила со раскошно деколте најави „нешто ново“

Една од најпознатите македонски ТВ-водителки Лила Филиповска уште еднаш ја покажа својата убавина , но и нејзиното бујно деколте. По модниот новогодишен едиторијал за познатата...

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните...

Запленети лажни вакцини против коронавирус: Станале примарна цел на криминалните организации

Властите во Јужна Африка запленија повеќе стотици ампули лажни вакцини против ковид-19, по глобалното предупредување издадено од Интерпол дека вакцините станале примарна цел на...
- Advertisement -