fbpx
2 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев се свесни дека нема да добијат поддршка на локалните избори

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

„Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев се свесни дека на локалните избори на 15 октомври нема да ја добијат поддршката од граѓаните.

СДС и Заев поради страв и паника дека ќе ги загубат локалните избори, пуштија на слобода криминалци.

Наместо програма, проекти и решенија главниот адут на СДС и Заев се криминалците и прекршителите на законите кои ќе бидат ставени во погон на претстојните локални избори.

Во исто време додека го ослободија Бајруш поради цитираме „здравствени причини“, тој од кафеана насмеан го поздравува Заев. Ова е порака дека криминалците кои ги штити СДС се над законот. Ова е изигрување на правдат.

Ваквиот потег значи дека за СДС и Заев не се сите еднакви пред законот. Ова значи дека тие ги делат луѓето на оние кои се за СДС и за кои не важат законите и на другата страна сите останати. Заев ослободува познати криминалци кои треба да одработуваат за него на наредните избори.

Со пуштање на Агим Красниќи и Бајруш Сејдиу на слобода СДС и Зоран Заев станаа синоним за бандитизам, криминал и насилство.

Граѓаните на претстојните локални избори на 15-ти октомври ќе го казнат ова расипничко и криминално владеење на Зоран Заев и СДС“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -