fbpx
-2.9 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: СДС има причина зошто бега и се крие

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

„СДС бега и се крие од сите прашања кои ги отвори Зоран Заев изминатиов период, а кои се директно на штета на државните и национални интереси.

СДС има причина зошто бега и се крие.

Граѓаните гледаат дека почнуваат да се реализираат срамните отстапки кои ги договараше нивниот лидер.

Во кабинетот на Претседателот на Собранието веќе има албанско знаме, а се најавува дека македонското собрание ќе биде третиот парламент во регионот каде седниците ќе се водат на албански јазик.

Заев веќе јавно ја нападна посебноста на македонскиот народ, тврдејќи дека сме ист народ и со Бугарите и со Србите.
Заев ги навреди Македонците дека имаат валкано лице и се прогласуваше за албански премиер.

Затоа СДС во партиските реакции не смее да спомене ништо од прашањата кои директно задираат во суверенитетот на државата и ја редефинираат Република Македонија“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на реакцијата на СДСМ на пресконференцијата на Дарко Костовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЦЕЛА АМЕРИКАНСKА ВОЈСKА НА НОЗЕ : Се очекуваат протести од вооружени приврзаници на Трамп, се планира насилство (ФОТО

НАЈНОВИТЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ Сите 50 држави во САД и областа Колумбија се во состојба на итен повик викендов поради можни насилни...

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ: Причината следна

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...
- Advertisement -