fbpx
5 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да тргува со националните и државните интереси

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Аболицираниот криминалец Зоран Заев може да тргува со сопствените интереси. Аболицираниот криминалец може да се пазари со интересите на Вицето и со семејните фирми во кои ги има сокриено милионите евра украдени од народот. Аболицираниот Заев може да се пазари и со интересите на партијата што ја води се додека има поддршка од уценетото криминогено раководство.

Тоа е негов проблем. Тоа е проблем и на Вицето и проблем на членството на СДСМ.

Аболицираниот криминалец Зоран Заев не може и не смее да тргува со највисоките национални и државни интереси само за да си ја спаси кожата и да не одговара за криминалите што ги сторил.

Стотици илјади граѓани на уцентиот Заев, секојдневно му порачуваат дека нема да му ја прифатат тиранската платформа и тиранската Влада што има намера да ја формира и со која ќе ја воведе иднината на Македонија во прашање.

Народот го прочита аболицираниот криминалец Заев. Народот го порази Заев на изборите. Неговата програма доби само 430 000 гласови. Се останато се лаги и манипулации и признание на отстапките кои ги прави и неговата согласност да ја редефинира државата.

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли уцените и ја отфрли тиранската платформа. ВМРО-ДПМНЕ и јавно соопшти дека нема намера да формира влада по секоја цена.

Заев е исплашен и нема храброст да го стори тоа.

Затоа СДСМ тоне, а граѓаните бараат одговорност.

Не дозволуваат Заев да си договара двојазичност, менување на банкноти, униформи, да си отвара дебати за химната, грбот и знамето и да го стартува процесот на кантонизација и федерализација.

Народот е на улица. Народот си ја брани државата. Македонија се буди“ се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...

KАРЛЕУШA ЕМOTИВНА: Плачеше на сред емисија, па ја откри ВИСТИНАTA ЗА СKАНДАЛOТ од пред две години покажувајќи ги фотографиите (ФОТО)

Познатата пејачка Јелена Карлеуша ја отвори душата во шоуто „Шок поток“, при што во еден момент плачеше и бараше реклами. Овој пат, пејачката беше...

Арсовски за градоначалникот: Он не може ГОЛФ 2-ка да поправи за 100 евра, голф терени ќе правел

Ќе правел голф терени од 2.5 милиона евра во Лисиче кај нас. Он од што е неспособен не може да поправи Голф 2ка...

Хит видео Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка

ХИТ ВИДЕО: Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка Едно време Омегле беше популарна платформа каде што можеа да се спојат сосема...

Филипче донесе одлука: Благодарам на поkаната, ние тука ќе ги вакцинираме сите наши граѓани

Прочитај повеќе во продолжение Здравствените работници од ковид центрите нема да одат да примат вакцина во Србија по вчерашната јавна покана од срспката премиерка. Венко...
- Advertisement -