fbpx
6 C
Skopje

ВМРО за Македонија гости на конгресот на СДСМ

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Коалицијата ВМРО за Македонија денеска беа гости на 22 конгрес на СДСМ. Претставници од политичките партии на Љубчо Георгиевски, Љубе Бошковски и Стојанче Ангелов беа дел од отворениот дел на конгресот.

Љубе Бошковски од Обединети за Македонија, Никола Тасев и Љупчо Балкоски од ВМРО Народна и Стојанче Ангелов од Достоинство ги претставуваа своите политички партии и беа дел од конгресот, на кој имаше гости и од европски партии чии претставници се обратија.

Во изминатиот период во медиумите се погласни се шпекулациите дека ВМРО за Македонија ќе биде дел од новата влада на Република Македонија. Од таму најавија дека во идниот период ќе работат на привлекување на членството на ВМРО-ДПМНЕ во нивните редови.

Лидерот на Обединети, Љубе Бошковски во гостувањето на емисијата „Специјал“ на ТВ 21 рече дека еден ден ВМРО за Македонија и СДСМ е нормално да се судрат бидејќи станува збор за политички партии со различна идеологија, но тоа според Бошковски ќе биде фер борба со аргументи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -