fbpx
9 C
Skopje

Во 2016 победи во „Ѕвездите на Гранд“, а оттогаш го снема: Еве што се случува со ова момче…

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Ибро Бублин, деветнаесет годишник од Сараево, победи на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во 2016 година.

Тој тогаш се уште беше малолетен, но младите години не можеа да ги намалат неговите исклучителни вокални способности.

https://www.instagram.com/p/BmtcUhiHc4Z/?taken-by=bublinibro

View this post on Instagram

Uvijek nasmijan i vedar! Dobri moj Halid ❤

A post shared by Ibro Bublin (@ibro_bublin) on

Му предвидуваа голема слава и кариера, меѓутоа по победата ретко се појавува во медиумите и песна се уште не снимил.

View this post on Instagram

#😊 #❤

A post shared by Ibro Bublin (@ibro_bublin) on

Сепак, тој е доста млад и нема сомнеж дека неговото време допрва доаѓа. Од победата поминаа две години, но како што може да се види од неговите нови фотографии, тој е речиси истиот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -