fbpx
10 C
Skopje

Во 9 месец од бременоста крева повеќе од 45 килограми: „Јас сум доказ дека трудниците не се слаби“(видео)

АКТУЕЛНО

Емили Бриз, ни во деветиот месец од бременоста не се откажа од кревање тегови. Таа крева повеќе од 45 килограми. Таа веќе има учествувано на Олимијада, а ова и е втора бременост.

„Во вторава бременост имав повеќе самодоверба, зошто знаев што ме чека. Научив како да си го сакам телото, зошто во бременоста се менува, и тоа не е секогаш на убав начин. ЗНаев што треба да се случи и си давав време себеси“ напишала таа на една од фотогрфаиите кои ги објавила.

Стана хит на Инстаграм кога покажа какви вежби прави во 9-от месец од бременоста, а нејзината цел е да докаже дека трудниците не се слаби.

Погледнете:

This mom-to-be can lift over 100 pounds

She proves that pregnant women aren't weak.via Emily Breeze Ross Watson, instagram.com/emilybreeze

Posted by Bright Side on Friday, June 1, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -