fbpx
5 C
Skopje

Во чест на Волт Дизни: карактерите од Дизни низ Македонија

АКТУЕЛНО

На денешен ден 1966 починува Волт Дизни (Walt Disney). Во негова чест и за кревање на еколошката свест, Идеолошкиот и аналитички центар Конзерватив МК сподели неколку слики од карактерите на Дизни, пресликани на локации низ Македонија.

Сирената во Вардар, Пајо Патакот нервозен на Град Скопје, Могли во тетовската депонија……Погледнете ја галеријата на слики:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -