9 C
Skopje

Во Калифорнија како ништо да не се случило, илјадници посетители на плажите (Фото)

АКТУЕЛНО

Илјадници луѓе деновиве шетаат на калифорниските плажи и покрај апелите на властите кои го молеа луѓето да не патуваат, да не излегуваат, да не се групираат и да ги почитуваат мерките за социјална дистанца.

Гувернерот на Калифорнија истакна дека голем проблем за нив ќе биде топлото време на кое нема да можат да оддолеат поголем број на граѓани.

Полицијата ја затвори плажата Park Lovers Point бидејќи е создадена голема гужва и луѓето не го почитуваат ограничувањето на движење.

фото

Гувернерот на Твитер напиша дека Калифорнија може да ја исправи кривата само ако луѓето останат дома и ги почитуваат донесените мерки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Караџовски: До последните капки пот од нос ќе работиме

Д-р Жарко Караџовски на денешната прес конференција напомена дека најголем број од пациентите се со лесна клиничка слика. Дел од симптомите се слабост малаксаност,...

Заврши најновата владина седница: Донесени се следните одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ги усвои дополнувањата на ребалансот на Буџетот на Република Северна Македонија за 2020 година...

Ковачев: Наместо бугарски фашистички окупатор пред споменицоте да стои бугарска администрација составена главно од Македонци

Откако министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во едно од своите телевизиски интервјуа се закани дека ќе испрати полк во Македонија кој ќе...
- Advertisement -