21 C
Skopje

Во Калифорнија како ништо да не се случило, илјадници посетители на плажите (Фото)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Илјадници луѓе деновиве шетаат на калифорниските плажи и покрај апелите на властите кои го молеа луѓето да не патуваат, да не излегуваат, да не се групираат и да ги почитуваат мерките за социјална дистанца.

Гувернерот на Калифорнија истакна дека голем проблем за нив ќе биде топлото време на кое нема да можат да оддолеат поголем број на граѓани.

Полицијата ја затвори плажата Park Lovers Point бидејќи е создадена голема гужва и луѓето не го почитуваат ограничувањето на движење.

фото

Гувернерот на Твитер напиша дека Калифорнија може да ја исправи кривата само ако луѓето останат дома и ги почитуваат донесените мерки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -