fbpx
4 C
Skopje

Во карантин мачката која Путин му ја подари на јапонски претставник

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Мир (Свет), сибирска мачка која рускиот претседател Владимир Путин му ја поклони на гувернерот на ја понската префектура Акита, Норихису Сатакеу во февруари 2012 година, е ставена во домашна самоизолација поради сомнеж за коронавирус, соопшти гувернерот, пренесува Тас.

Мир во куќата на гувернерот живее заедно со уште шест мачки.

-Бевме многу вознемирени за веста дека коронавирусот е регистриран кај домашни мачки во САД, изјави гувернерот, додавајќи дека поради тоа своите домашни миленичиња ги ставил во изолација додека не помине опасноста од заразата.

-Сакаме Мир да нема контакт со никој надвор од семејството и се надеваме оти опасноста која им се заканува на луѓето и животните ќе помине брзо, рече гувернерот.

Објасни дека засега мачорот е мирен, има одличен апетит и е среќен.

-Кога ќе го погледнам се чувствувам смирено, истакна Сатаке.

Мир го доби од Путин во 2012 година како знак за благодарност од Русија, која поради разорни земјотреси и цунами побара помошт од Јапонија во март претходната година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -