fbpx
14.8 C
Skopje

Во кој дел од телото жените ги ЗЈАПААТ мажите кога се на плажа

АКТУЕЛНО

Иако е општо познато дека мажите обожуваат да го меркаат жените на плажа, вистина е дека и дамите исто така уживаат во разголените машки тела.

Студијата во која учествувале 200 жени докажала дека припадничките на поубавиот пол, кога станува збор за погледите на плажа, најпрво воочуваат стомачните мускули.

Тие им се најдраги, па токму на овој дел од машкото тело им се задржува погледот, а веднаш по нив следат лицето, развиените рамења и бизепсите.

И додека овие делови се однесуваат на разголените момци на плажа, ситуацијата е малку поинаква кога мажите се облечени. Тогаш на жените им се најпривлечни очите, насмевката, висината, рацете, но и модниот стил.

Што велите вие на ова?

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -