fbpx
-3 C
Skopje

Во кревет се најкомплицирани – Хороскопски знак кој има чудни принципи

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Некои луѓе се навистина комплицирани во креветот и кај нив ништо не минува лесно кога е во прашање интимноста. Тие сакаат да знаат сè за вас, а еден хороскопски знак навистина се истакнува со ова.

Станува збор за Водолијата, но само оние кои се родени под владеењето на Венера. Овие луѓе се родени во 1934, 1941, 1948, 1955, 1962, 1969, 1976, 1983, 1990 и 1997-ма година.

Кога Водолијата е вљубена во некого, навистина можете да забележите од авион. Таа не разбира зошто би ја сокривала нејзината наклонетост кон саканата личност.

Сексуалната желба е само еден аспект на Водолијата кога станува збор за љубовта. Таа ќе сака добро да ве запознае, но и да знае сè за вас. Сака да ги сложи информациите сè додека не добие комплетна слика за вас.

Овој хороскопски знак го цени и сака напредувањето во која било област, а овде спаѓаат и романтичните врски. Сакаат работи кои ги придвижуваат и можат секојдневно да чувствуваат возбуда. Полни се со единствени идеи и сакаат да експериментираат во љубовта, но и во креветот.

Нивната бунтовна страна особен се изразува кога одбираат партнер. Најчесто одбираат екстремни луѓе.

Водолиите се во состојба да го жртвуваат и својот углед за да му докажат на светот дека вистинската љубов пости и надвор од наметнатите норми. Негативната страна на Водолиите е нивната склоност кон експериментирање и истражување. Многу често нивните чувства кон партнерот се сведуваат на безличност и апатија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -