fbpx
18.7 C
Skopje

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, еден тешко повреден

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случиле 10 сообраќајни незгоди, од кои во две со полесни телесни повреди се здобиле четири лица, а седум поминале само со материјална штета. Во една сообраќајка со тешки телесни повреди се здобил еден сопатник, а со телесни повреди се здобиле двајца возачи и тројца сопатници.

Како што соопшти СВР Скопје, сообраќајната полиција санкционирала тројца возачи кои не ги почитувале светлосно сигналните уреди, односно поминале на црвено светло на семафорот. Десет возачи за време на управување на моторните возила не го користеле сигурносниот појас или го користеле мобилниот телефон, а седум возачи ги управувале своите возила без возачка дозвола, односно нерегистрирани.

Со помош на специјалното возило „пајак“ биле отстранети две возила.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -