11 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Во среда утринска магла, во вторник снег – од утре температурите под нулата

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата.

Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места.

Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

Четврток и петок повторно облачно со можност за дожд, но нски температури, најавува „accuweather“.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.