fbpx
5 C
Skopje

Во својата 104. година умре таткото на Раде Шербеџија, без да изгледа ниту една негова претстава

АКТУЕЛНО

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Овие тажни вести на социјалните мрежи ги сподели синот на Раде, Данило, кој своето име го добил по својот дедо. Таткото на славниот актер Раде Шербеџија, Данило Шербеџија, почина денес на 104. годишна возраст.

„Земјоделец, рудар, борец, татко, дедо, прадедо. Тој имаше доволно. Остави облека за погреб, во џебот писмо што тој сака да се прочита на погребот во присуство на најблиското семејство, мене недоамна ми остави часовник кој го добил кога отишол во пензија, а на својот погреб сакаше виолина која ќе го прати со песната „Kad u vojsku ja polazim i zeljeno polje gazim“. Поздрав дедо, горд сум што го имам твоето име,“ вели неговиот внук на фејсбук.

Инаку Раде во едно интервју претходната година призна дека неговиот татко се противел на одлуката да стане глумец и дека не гледал ниту еден негов филм.

„Имав одличен однос со моите родители. Татко ми никогаш нема изгледано ниту еден мој филм, ниту серија, ниту пак претстава“, додаде Шербеџија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ВИДЕО: Измислен лек за корона вирусот во Делчево

Човек од Делчево тврди дека го нашол лекот за корона вирусот. Помагал оревот и неговиот корен. Но да не откриваме многу, погледнете го видеото...

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница. Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг...

Едноставни, но моќни идеи за подарок за 8-ми Март

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...
- Advertisement -