24 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

ВО ЖИВО: Љубчо Георгиевски на ТВ24 – има ли договор меѓу Заев и Груевски ?

Лидерот на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски рече дека е факт дека во македонското судство има сериозни примери на неправди, казнена политика која не може да се разбере.

Зборувајќи за правосудството, екс лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер на Македонија вели дека може да се стави ред ако се донесат неколку луѓе од меѓународната заедница.

– Кога ќе напраивме хајка против некој, таа хајка ја тераме до крај. Кога СЈО заврши со својот мандат почна да процесуира дела надвор од денот кога завршува нивниот мандат. Гледаме дека на тој датум завршува мандатот на СЈО за процесуирање на нови дела. Одеднаш се создаде една групација која велеше дека тие можат да продолжат со работа. Врховен суд јасно кажа дека не може да се продолжи со работа. Добивме ситуација дека СЈО свесно влезе во компромотирање на тие дела, по што испадна дека тие дела ги користеле за рекет. Имам чувство дека приказната на Рекет не е само оваа приказна со Орце Камчев, туку има многу повеќе фирми кои биле рекетирани и биле на списокот.

24 Анализа

Posted by Телевизија 24 on Wednesday, November 20, 2019

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.