fbpx
19 C
Skopje

Водачот на бандата „Пинк Пантер“ пронајден мртов во Дубаи

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

34. годишниот Борко Илинчиќ, еден од лидерите на групата „Пинк Пантер“ која го изврши популарниот грабеж кој се случи во 2007. година, бил пронајден мртов во својата затворска ќелија, пишуваат белградските медиуми.

Борко Илинчиќ е мозокот на операцијата која бандата во 2007 ја спроведе со две возила марка „ауди“. Еден од автомобилите удри во излогот на златарата „Граф“, а потоа маскираните разбојници истрчале и го собрале накитот, дијамантите и часовниците за помалку од една минута.

Успеале да се вратат во автомобилите, кои откако побегнале ги запалиле.
Илинлиќ во февруари 2014 година бил уапсен во Мадрид. Тој кај себе имал лажен пасош на име Иван Кљајиќ и иако упорно повторувал дека е турист, приведен е по неколку дена тајно следење.

Како што пренесуваат белградските медиуми, тој во затворот во Дубаи, најверојатно починал од инфаркт.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -