33 C
Skopje

Воопшто не беше тешко да се погоди: Адвокатот Јанаки откри како записникот дојде во медиумите

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

По вчерашната објава во медиумите на изјавата на Оцре Камчев при неговото пријавување на „Рекет“ во ЈО, денеска од Јавното обвинителство најавија истрага од каде „истекотл“ документот во јавноста.

Адвокатот Јанаки Митровски напиша на својот Фејсбук профил истакна воопшто да не се мачат со истрага, затоа што исходот е повеќе од јасен.

-Адвокатот Јанаки Митровски напиша на својот Facebook профил дека копија од записниците на Јавното обвинителство добиваат и осомничените и сведоците. Митровски го повика Обвинителството „да не глуми лудило“, напиша Јанаки.

Осомничен и сведок после распит добиваат примерок од записникот.Ете од каде "протекло" нека прекинат да глумат лудило во обвинителство.

Posted by Janaki Mitrovski on Saturday, August 24, 2019

Инаку денес во медиумите најактуелен е токму тој документ, каде се споменуваат и Зоран Заев, Радмила Шекеринска, Фросина Ременски и Никола Димитров, кои најавија тужби до медиумот, доколку не се извини за изнесените лаги.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -