fbpx
30.8 C
Skopje

Возило на брза помош се расипа , на сред интервенција за тешка сообраќајка

АКТУЕЛНО

Тешка сообраќајка на неколку километри пред Тетово со една превртена кола го стави сообраќајот во благ застој.

Она што можеше да се забележи на лице место е неисправноста на возилото на Брза помош. Со туркање возилото беше тргнато на страна за да се овозможи тек на сообраќајот.

 

ФОТО

ИЗВОР: Civilmedia.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -