fbpx
1 C
Skopje

Снимka за тоа какви нелуѓе станавме:: Тракторист намерно удри kуче (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Вознемирувачkа снимkа на која се гледа како човек кој управува трактор намерно прегазва куче кое лежи на селски пат, ја згрooзи јавноста во регионот.

Видеото, снимено во село во близина на Тузла во Босна и Херцеговина, покажува како трактористот без ронка совест забрзува и вози право кон беспомошното куче хаски, кое се обидува, но не успева да побегне, не очекувајќи таква суровост.
По монструозниот потег, трактористот прво си заминал како да не се случило ништо, но подоцна се вратил, го зел кучето кое лежело на патот и го однел во неговата штала, каде го заклучил и не им дозволувал на активистите за заштита на животните да го однесат на ветеринар.

Сепак, откако активистите од организацијата „Дримс“ го пријавиле случајот во полиција, во придружба на полицајци отишле во куќата на човекот и го зеле повреденото куче. Тоа го преживеало бруталното газење, но е неподвижно и ќе има долготрајни последици.

Трактористот ќе добие кривична пријава, пишуваат босанските медиуми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -