fbpx
5 C
Skopje

Вработен во Ман. Сити за Балотели: Имаше камуфлажен автомобил кој секојдневно го паркираше на забрането место во центарот на Манчестер, а потоа…

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Без разлика на тоа што мислите за неговиот опис како играч, ќе морате да се сложите дека тврдењето дека Марио Балотели е специфична појава, како на теренот така и надвор од него е апсолутно точно.

Италијанскиот репрезентативец остава дамка сегде каде што ќе стигне, па не чуди фактот што и после четири години од заминувањето од Манчестер Сити, англиската фудбалска јавност не забавува со приказните поврзани со неговото време поминато во дресот на “граѓаните“.

За специфичноста на напаѓачот на Ница, овој пат, во интервју за Daily Mail, проговори членот (вработен) во Ман. Сити, Лес Чапман: “Тој е навистина посебен. Најнепредвидливиот човек на планетата“, вака Чапман го опишува Балотели и додава:

“Во една прилика, кога беше исклучен од натпреварот со Арсенал, ја фрли својата копачка кон плазма ТВ во соблекувалната при што буквално го искрши“.

Но ова не е крајот на случувањата поврзани со Италијанецот:

“Тој имаше камуфлажни автомобил кој секојдневно го паркираше на забрането место пред еден ресторан во центарот на Манчестер. Тогаш видов дека неговиот автомобил бил запленет 27 пати. Кога замина, го отворив неговото ормарче, а од него почнаа да паѓаат казните за паркирање!“

Сепак, Балотели имаше и своја добра страна:

“Не беше глупав и беше многу дарежлив и великодушен. Тој на бездомниците им даваше многу пари, а на своите пријатели од екипата им полнеше гориво, раскажува вработениот во Сити.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...
- Advertisement -