fbpx
17.8 C
Skopje

Временска прогноза за денес – очекувајте голема промена

АКТУЕЛНО

Денес времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8 Т-мин. од 10 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 30 до 36 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен правец.

Температурата ќе се движи од 16 до 34 степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -