fbpx
2.4 C
Skopje

ВРСКАТА ЌЕ ПУКНЕ: Трите хороскопски знаци кои ќе се разделат до крајот на октомври

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на губиток и да научиме да го цениме она што го имаме. Во октомври, некои хороскопски знаци ќе се најдат пред љубовни искушенија.

Скропија

Скорпиите најчесто сами на себе си го кршат срцето иако е многу полесно блоката да му се даде на друг. Работите кои ќе ви се случуваат на почетокот на февруари ќе предизвикаат лутина и ќе го сипувате вашиот отров буквално насекаде. Ако не ја зауздате својата деструктивна енергијанавреме, може да се случи поголема штета поради која на крајот вие најмногу ќе патите.

Позитивната страна на вашата деструкција најверојатно е моќта нарегенерација, Не е точно дека губитоците не се корисни. Тие можат многу да ве научат ако се поставите паметно. Свртете ја секоја промена во ваша корист и дочекајте ја пролетта посреќни од било кога.

Близнаци

За сите Близнаци доаѓа месец на размислување на начинот на кој пристапувате кон љубовта и врските. Близнаците ќе се откажат од своите лоши навики на барање на сопствениот лик во партнерот и конечно ќе се соочат сами со себе. Овој знак толку добро се проектира сам себе на другите луѓе што се чини дека кога ќе се заљубат почнуваат да го менуваат својот живот поради другата личност, Но, оваа навика често не ги дава најдобрите резултати во љубовта.

Близнаците конечно ќе научат да се натпреваруваат со сами себе и ќе научат некои лекции на тежок, односно болен начин. Но, имајте на ум дека вашата сродна душа ве чека, дури и ако тоа не се случи во блиска иднина.

Вага

Од 2 до 27 октомври, ќе бидете позборлести од вообичаено. Сепак, внимавајте на договорите, преговорите или потпишувањата, бидејќи постои можност да не ви се познати сите детали. Во деновите околу 13 октомври, некој ќе ве повлече да донесете одлука или да преземете активност што не ви била планирана.

Што се однесува до љубовниот живот, комуникацијата со партнерот ќе е поактивна, од било која причина. Можно е вашиот партнер/ партнерка да има потреба што треба да биде завршена со ваша помош, па време е да се вклучите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...
- Advertisement -